• Ostatné

DEŇ   MATIEK

Deň matiek patrí medzi najdojemnejšie sviatky - pre každého človeka je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám a preto v sobotu 11. mája 2013 v kultúrnom dome v Jánovciach deti základnej a materskej školy pripravili pre svoje mamky a babky zaujímavý program. Žiaci základnej školy obdarili mamky básňami a spevom. Predstavili sa v scénke s názvom „Práčky“, aby mnohým pripomenuli, ako sa niekedy pralo. Tanečné schopnosti ukázali v rezkých ľudových tancoch. Aj deti z materskej školy sa radi popýšili tým, čo sa naučili. Mamky za lásku a starostlivosť odmenili básňami a piesňami. Príjemnú náladu navodil humorista Jožko Jožka a ľudové piesne zaspievala Ľudová hudba Milana Rendoša, muzikanti zo Železiaru a ich hostia, ktorí určite potešili srdiečka všetkým mamkám.

Ďakujeme všetkým mamách za ich lásku a obetavosť.

DEŇ  OTVORENÝCH  DVERÍ

25.01.2013

Celá škola v čase od 8.00 do 13.00 hod.

Detašované pracovisko od 8.00 do 15.00 hod.

Čo ste videli?

• Prezentáciu vyučovania

• Projekty školy

• Priestory a technické vybavenie školy

• Ako využívame moderné technológie vo vyučovacom procese

ŠTRAJK   ZAMESTNANCOV

Dňa 26. 11. 2012 sa začína štrajk pedagogických a nepedagogických zamestnancov Základnej školy Jánovce. Trvá neobmedzene.  O ukončení štrajku sa dozviete z médií, našej internetovej stránky a obecnom rozhlase.

OSLAVA OBCE

Dňa 13. 10. 2012 sa v kultúrnom dome v Jánovciach pri príležitosti 700. výročia obce uskutočnil Deň  obce Jánovce, kde  s  kultúrnym programom vystúpili  aj žiaci našej školy.

V úvode sa prítomným  prihovoril starosta obce Jozef Kacvinský a spomenul aj dôležité historické momenty obce Jánovce. Riaditeľka školy Mária Rusnáková  uviedla na pódium deti našej školy, ktoré sa  predstavili spišskými klapanciami, tanečné vlohy ukázali v  bambuľkovskom tančeku a aké sú obratné  v používaní anglického jazyka podali v scénke v anglickom prevedení.

Po úspešnom vystúpení si deti pochutnali na kapustnici. Poďakovanie patrí deťom  za reprezentáciu našej školy,  p učiteľkám Slavkovskej.  Brišovej, Rovderovej,ktoré pripravili a nacvičili  vystúpenie detí , ale aj p. uč. Majcherovej, p. vych. Cimermanovej, p. asist. Budzovej a Tišerovej pri organizovaní  vystúpenia.

V programe sa okrem našich detí  predstavili aj deti z materskej školy, vystúpil  spevák Dušan Grúň, folklórny súbor a Jožko Jožka.

Diskotékou pre detí a mládež sa ukončili slávnosti obce a  my už len v mene našej školy prajeme obci ešte veľa takýchto rokov,  aby tento deň plný zábavy, radosti, stretnutia milých a  veselých ľudí ostal ešte dlho v našich spomienkach!!! Ostatné sa dozviete z fotografií tu....

RODIČOVSKÉ  ZDRUŽENIE

Vážení rodičia, pozývame Vás na plenárnu schôdzu Rodičovského združenia, ktorá sa uskutoční

15. 10.  2012 o 15. 00  hodine v Základnej škole Jánovce.

Hlavným bodom programu bude voľba zástupcov rodičov do Rady školy pri ZŠ, ktorá sa uskutoční z dôvodu uplynutia funkčného obdobia doterajšej rady. V prípade neúčasti nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov sa opakované voľby uskutočnia v ten istý deň (15. 10. 2012) o 15. 30  hodine.

13. septembra sme sa aj my zapojili do výstražného štrajku

Hovoríme nie :

a) návrhu štátneho rozpočtu SR v kapitole školstva

b) nedostatočnému mzdovému ohodnoteniu zamestnancov

c) škrtaniu výdavkov v rezorte, ktorý pomáha spoločnosť vyviesť z krízy

NOVÝ  ŠKOLSKÝ   ROK

Slávnostné otvorenie školského roka 2012/2013 sa uskutoční dňa 03. 09. 2012 o 9.00 hod. pred budovou školy.
          Tešíme sa na Vás.